Себорейний дерматит лікування

Себорейний дерматит


Причини і лікування


Себорейний дерматит - це захворювання шкіри волосистої частини голови та обличчя, яке виникає при надмірній колонізації шкіри грибком malassezia furfur.

Грибок живе на шкірі, де велика кількість сальних залоз: голова, ніс, лоб, рідше - область грудини і міжлопаточна зона.

Причини виникнення себорейного дерматиту

У більшості людей є на шкірі грибок malassezia furfur, але не у всіх розвивається себорейний дерматит.

Справа в тому, що на зростання грибка впливає багато чинників - це дієта, шкідливі звички, спадкова особливість складу шкірного сала, гормональні зміни і ряд інших чинників. За несприятливих для організму умовах і за наявності сприятливих умов для розвитку грибка його кількість зростає і він викликає захворювання.

Для визначення оптимального методу лікування себорейного дерматиту необхідно провести консультацію у фахівця лікувально-діагностичного центру «Сучасна дерматологія та хірургія», який на підставі Ваших скарг, форми хвороби та її перебігу, зможе підібрати для Вас індивідуальну програму лікування.

У юнацькому віці, коли гормональний фон підвищується, збільшується активність роботи сальних залоз і як наслідок зростає ризик появи себорейного дерматиту.

Симптоми себорейного дерматиту

При локалізації на шкірі волосистої частини голови себорейний дерматит супроводжується надмірним лущенням шкіри і як наслідок появою лупи. На шкірі обличчя і тулуба себорейний дерматит проявляється червоними плямами, іноді з лущенням, або нашаруванням жирних лусочок. Захворювання схильне до хронічного перебігу і періодичними загостреннями в осінньо-весняний період. Симптоми можуть загострюватися при порушеннях дієти, вживанні надмірної кількості цукру, прянощів, алкоголю.

Діагностика себорейного дерматиту

У більшості випадків діагностика себорейного дерматиту не викликає труднощів і діагноз ставиться на підставі клінічних проявів. У ряді випадків потрібно проводити диференціальну діагностику між себорейним дерматитом, псоріазом і вугрової хворобою. Але слід зазначити, що нерідко спостерігається поєднання себорейного дерматиту шкіри голови та інших дерматозів, наприклад себорейний дерматит.

Виділення грибка не проводиться, так як він може бути присутнім і на здоровій шкірі. У діагностиці себорейного дерматиту допомагає дерматоскопія. Цей метод дозволяє візуалізувати запалення на шкірі голови, визначити наявність лущення, а також контролювати ці симптоми в процесі лікування.

Лікування себорейного дерматиту

При себорейному дерматиті дуже важливо підібрати правильний догляд за шкірою обличчя і волосистої частини голови. Крім того, іноді призначаються місцеві протизапальні препарати.

Дуже ефективна при
себорейному дерматиті фототерапія. Вона дозволяє швидше досягти результату і максимально продовжити ремісію. При себорейному дерматиті фототерапія проводиться в інтенсивному лікувальному режимі 3 рази на тиждень, а також в підтримуючому режимі 1-2 рази на тиждень.

Догдяд при себорейному дерматиті обличчя повинен включати:

зволоження
відлущування
протизапальні косметичні засоби

При себорейному дерматиті волосистої частини голови необхідно підібрати:

лікувальний шампунь з відлущувальними і / або протигрибковими засобами
шампунь для постійного застосування і для чергування з лікувальним шампунем
при необхідності зволожуючий догляд для шкіри голови: маска, емульсія, крем

Існує величезна кількість косметичних засобів для догляду за шкірою при себорейному дерматиті, але хороших не так багато, тому варто довірити лікарю не тільки лікування загострення себорейного дерматиту, а й підбір засобів для догляду за шкірою обличчя і волоссям.


Лікувально-діагностичний центр «Сучасна дерматологія та хірургія» спеціалізується на комплексній терапії себорейного дерматиту і допомагає своїм пацієнтам тримати хворобу під контролем.

Адреса:

Першотравневий провулок, 5
Полтава, Полтавська область, 36000


Контакти:

Email: renesanspoltava@ukr.net
Телефони:(099) 601-07-70
(066) 263-62-22
(067) 540-08-12

Links

Карта сайту

Зворотній зв'язок

Будь ласка, надсилайте нам свої ідеї, зауваження, пропозиції! Ми цінуємо спілкування зі своїми клієнтами.