Андрогенна алопеція лікування

Андрогенна алопеція або андрогенетичне облисіння


Лікування андрогенної алопеції

Андрогенна алопеція або андрогенетичне облисіння - це захворювання волосся, при якому спостерігається підвищене випадання волосся, пов'язане з порушенням регуляції функції волосяного фолікула статевими гормонами.

Андрогенетична алопеція може спостерігатися як у чоловіків, так і у жінок.

Для визначення оптимального методу лікування облисіння необхідно провести консультацію у фахівця лікувально-діагностичного центру «Сучасна дерматологія та хірургія», який на підставі Ваших скарг, форми хвороби і її перебігу, зможе підібрати для Вас індивідуальну програму лікування.

Причини алопеції андрогенної

Причина андрогенетичної алопеції - посилений вплив на волосяні фолікули чоловічих статевих гормонів. Причому цей стан може спостерігатися як при підвищеному рівні гормонів у крові, так і при нормальному, коли в шкірі більш активно працює фермент, який перетворює неактивні гормони в активну форму. Підвищений рівень гормонів може спостерігатися при різноманітних гормональних розладах, пухлинах наднирників і т. п.

У жінок відносне підвищення чоловічих статевих гормонів може спостерігатися при зниженні рівня жіночих статевих гормонів, при деяких гінекологічних захворюваннях, наприклад полікістозі яєчників.

Активність в шкірі ферменту 5-альфа редуктази, який грає ключову роль у перетворенні чоловічих статевих гормонів в активну форму, в основному обумовлена спадковістю.

Симптоми андрогенної алопеції

При андрогенетичній алопеції спостерігається дифузне випадання волосся переважно в лобно-тім'яній ділянці. У чоловіків іноді може спостерігатися характерне облисіння на маківці з віночком волосся на скронях і потилиці. У жінок навіть при важкому перебігу захворювання волосся залишаються на всій поверхні голови, але в лобно-тім'яної зоні їх густота на одиницю площі значно нижче.

Діагностика андрогенної алопеції

Для визначення наявності андрогенетичної алопеції необхідно виключити ендокринну патологію, хвороби надниркових залоз, гіпофіза, яєчників.

Сучасним методом діагностики облисіння є фототрихоскопія. Метод дозволяє точно визначити параметри росту волосся, і є незамінним для оцінки форми захворювання, ступеня активності і тяжкості процесу, що істотно впливає на вибір методики лікування.

При підозрі на андрогенную алопецію фототріхоскопія проводиться у двох зонах: лобнотеменній і потилично-скроневій. Разючі відмінності в кількості волосся в цих зонах будуть говорити на користь андрогенетичної алопеції.

Лікування андрогенної алопеції

Лікування андрогеннной алопеції дуже індивідуальне і починається з підбору правильного догляду за шкірою голови і волоссям. При необхідності проводиться корекція гормонального фону (наприклад, при наявності показань жінкам призначаються протизаплідні засоби для нормалізації циклу).

Основне лікування - зовнішнє застосування засобів, які блокують дію статевих гормонів на волосяний фолікул, або зменшують активність ферменту 5-альфа-редуктази. Ці засоби діють виключно місцево, не всмоктуються в кров і не змінюють гормональний фон пацієнта. Позитивний ефект помітний, як правило, вже після першого місяця лікування.

Лікувально-діагностичний центр «Сучасна дерматологія та хірургія» спеціалізується на комплексній терапії андрогенної алопеції і допомагає своїм пацієнтам тримати хворобу під контролем.

Адреса:

Першотравневий провулок, 5
Полтава, Полтавська область, 36000


Контакти:

Email: renesanspoltava@ukr.net
Телефони:(099) 601-07-70
(066) 263-62-22
(067) 540-08-12

Links

Карта сайту

Зворотній зв'язок

Будь ласка, надсилайте нам свої ідеї, зауваження, пропозиції! Ми цінуємо спілкування зі своїми клієнтами.